Вукова читалачка значка је такмичење организовано по угледу на сличне библиотечке манифестације, ради развијања и продубљивања љубави према књизи и неговања лепе речи.  Такмичење је отворено за све ученике школе, а пропозиције се разликују у погледу броја прочитаних и приказаних књига. Пристигли радови утемељују сазнања о дечијој креативности, маштовитости, навици читања и писања. Радове прегледају и оцењју наставници српског језика. Најуспешнији учесници сваке године бивају награђени књигама. Сви учесници буду похваљени управо зато што воле књигу и негују лепу реч.