Да наставне обавезе могу да се претворе у празник  доказују ученици наше школе који са својим учитељицама приређују Празник лепих речи. Велики број ученика млађих разреда  витешки бранистихове. Малишани се, неки по први пут, jавно представљају казивањем стихова, негујући лепоту речи. Поред тога што говоре поезију, они чувају и успомену на наше песничке великане. Поезијом савременог доба и снажним песничким порукама дотакну срца многобројних родитеља, деце, чланова колектива и стручног житија. Најуспешнији буду од школе награђени вредним књигама, док сви учесници добију дипломе за учешће на овој манифестацији.