Ученици четвртог разреда су боравили у Липовцу од 2. до 8. октобра 2017. године. У оквиру школе у природи посетили стару воденицу и ковачницу. Поред боравка у здравој и еколошки чистој средини, деца су планинарила и посетила знаменитости околине Алексинца. Посета Адровцу, месту погибије руског пуковника Рајевског, грофа Вронског (описаног у роману „Ана Карењина“), који је своје срце оставио Србији и које почива 140 година у манастиру Свети Роман,  где су деца такође била, посета Делиграду и Завичајном музеју у Алексинцу, уприличене су у  оквиру једнодневне екскурзије. Посетом манастиру Свети Стефан у Липовцу,  дружењем  са мати Нектаријом, која  је научила четвртаке да певају песму о Хиландару, дружењем са монахињом сестром Серафимом која је даривала сву децу, употпуњени су утисци овог незаборавног путовања. Свакодневне вечерње забаве, маскембал, „Шиз-фриз“, „Пиџама журка“, „Модна ревија“, позоришна представа  позоришта из Алексинца, као и многобројне спортске активности остаће свима у лепом сећању. У Липовцу протиче поток који је бистар, плитак и хладан, који има мале водопаде. У том потоку смо пуштали папирне бродиће са жељама, међу њима су и оне да поново дођемо у Липовац.