Пројекат Здраве навике – Здрава исхрана и спорт спроведен је у нашој школи у току априла, маја и јуна 2019, као одговор на ширу друштвену акцију Школе за 21. век. Дугорочни циљ пројекта јесте промовисање здравих стилова живота. Предвиђено је и спроведено низ активности ради:  развијања свести код ученика о утицају исхране и спорта на здравље, оспособљавања ученика да процењују сопствене животне навике у вези са ихраном и спортом и уочавање елеменате (не)здравог живота, као и развијања сарадње, комуникације и одговорног односа према здрављу.

У пројекту је учествовала већина наставника и скоро сви ученици више смене. Ученицима четвртог разреда представљен је део активности у виду квиза о исхрани. Планирана је и јавна презентација пројекта.

Тим за израду пројекта