Удружења пчелара Кикинде је 18.11.2019. године у нашој школи организовало „Медени доручак “. Свим ученицима до 4. разреда веома занимљиво предавање је одржао родитељ наше ученице Ранко Адамовић, пчелар. Пројекат има за циљ да укаже на потребу доручка , пре свега здраву исхрану деце школског узраста, с обзиром на то да се негативне навике у исхрани често испољавају већ у школском добу. Циљ ове акције је и упознавање деце са животом и радом једне пчелиње заједнице. У оквиру пројекта се деци школског узраста указује, прво на значај пчела као важних чинилаца очувања биодиверзитета, а затим посебно истиче важност употребе меда у исхрани и свим предностима које оно пружа. Пројекат подразумева посету свим основним школама у Кикинди и селима, где након краћег предавања деци нижих разреда буде послужен доручак који се састоји од парчета хлеба или комада облатне премазаног медом.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

201920 medeni