Дванаеста Међународна смотра дечјег стваралаштва "На крилима детињства" је и ове године окупила децу из региона, која су учешћем на конкурсу "У скровишту снова" остварила пласман и вредне награде међу којима је највреднија награда одлазак у Панонију, Дечји панонски град. На смотру су се пласирале Ена Гогић, ученица 5. разреда, која је наступала са дечјим хором "Чуперак" и појединачно, и Зоја Деспотовић, ученица 2. разреда која је освојила 3. награду за своју песмицу "У скровишту снова". Ове године су за почасне грађане Паноније проглашени Новак Ђоковић и Игор Јурић. Фестивал је откључао песник и председник Матице српске Селимир Радуловић. Децу је песмом поздравио Миња Субота. Бројни песници за децу су се дружили са малишанима. Тоде Николетић, Бранимир Росић, Арса с Марса и многи други песници и људи великог срца који су сваки тренутак бојили радошћу. Једна од најзанимљивијих активности је била "Потрага" коју је организовао књижевник Урош Перовић. Честитамо Зоји и Ени!

201920 panonija