Пројекат „Увођење система техничке заштите у основним и средњим школама у Кикинди“ подржан је на конкурсу „Заједници заједно“ који је компанија НИС реализовала 2020. године.

Фокус конкурса био је на образовању, односно дигитализацији наставног процеса и унапређењу безбедоносно – информационих система у образовним установама.

Пројекат обухвата увођење система видео надзора у кикиндским школама. Циљ пројекта је постизање веће безбедности и дисциплине ученика и професора, смањење броја нежељених догађаја, као и ефикаснија контрола и бољи увид у сва збивања у школама.

Пројектом је обухваћено једанаест школа у Кикинди, седам основних и четири средње школе. Наша школа једна од учесница у пројекту.