Наставничко веће наше школе једногласно је прогласило  Новака Деспотовића учеником генерације 2020/ 2021. године.

Као најмлађи у сјајној генерацији коју испраћамо показао је изузетне резултате из свих општеобразовних предмета  током осмогодишњег школовања. Ипак, најсјајнија су постигнућа у области природних наука.

На општинском и окружном нивоу из Математике, Физике, Биологије и Информатике и рачунарства увек је био у самом врху, и на свим такмичењима на којима је учествовао пласирао се и на републички ниво. Нажалост, многа од тих такмичења нису ни одржана. Новака то није спречило да на Државном такмичењу из Математике освоји у седмом разреду I, а у осмом II место.  На Међународном турниру ,, Кенгур без граница“ узео је златну и бронзану медаљу. Првенство основних школа Републике Србије у математици у организацији Друштва математичара Србије,, Архимедес“ завршио је на другом месту. Његов таленат је препознао и наградио Покрајински секретаријат за спорт и омладину, као и град Кикинда.

Бриљирајући на општинском и окружном нивоу био је трећи у држави на такмичењу из Информатике и рачунарства и други у држави на такмичењу из Физике.

Похађао је наставу Математике и Физике по Индивидуалном образовном плану учења за ученике са изузетним способностима ( ИОП3).

Представљао је  нашу школу на готово свим манифестацијама такмичарског и тимског  карактера које је организовао град, а са којих се наша екипа увек враћала остваривши сјајне успехе.

Боравио је у Истраживачкој станици Петница као полазник Летње научне школе. Члан је Новинарске секције од њеног оснивања и непрестано чита, сазнаје и усавршава се. Вредан је и истрајан. Има изузетно широка интересовања, добар је другар и ученик који се са поштовањем односи према својим наставницима и вршњацима.

Била је част упознати овакво дете, радити са њим ових осам година и свакако изазов подучавати га. Како је већ положио Пријемни испит у Математичкој гимназији у Београду  остваривши максималан број бодова, његов пут је познат. Желимо да му буде испуњен срећом и успехом.

202021 Novak