Крајем новембра одржава се манифестација Новембар-месец сова ушара. Циљ ове манифестације је да се скрене пажња на значај сова, као и на чињеницу да се у градском центру Кикинде налази највеће зимовалиште сова ушара на планети. У активностима учествују ученици основних и средњих школа, као и деца из предшколских установа наше општине. Ученици наше школе учествују сваке године: осмаци у квизу знања „Свет сова ушара“, а седмаци броје сове на градском тргу „Сова патрола-путем станишта сова ушара“. Активност се завршава стручним предавањем о совама.