Према Закону о основама система образовања и васпитања у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.

То значи да се школске 2016/2017. године уписују сва деца рођена од 1. марта 2009. године до краја фебруара 2010. године.

Евидентирање деце обавиће се у периоду од 20. 1. 2016. до 31. 1. 2016. Евидентирање се обавља попуњавањем захтева (пријаве) основним подацима о будућем прваку, без достављања докумената.

Упис у први разред обавиће се у периоду од 1. 4. 2016. до 15. 4. 2016. За упис је потребно припремити:

• извод из матичне књиге рођених (оригинал или оверену фотокопију),
  • потврду да је дете похађало обавезни припремни предшколски програм (која се добија од предшколске установе коју је дете похађало),
  • пријаву боравка становања (подаци из личне карте само на на увид),
  • доказ да је дете здраво и способно за похађање школе (потврда из Дечјег диспанзера).

Будућим првацима желимо срећан почетак школовања и много успеха у раду!

Добродошли у Школу отвореног срца!