Fotografije

Европска недеља програмирања обележена је ове године у нашој школи 15. октобра 2015. године. Мотивација и афирмација учења програмирања код ученика развија логичко размишљање, тако уче да разумеју и стварају нове технологије а не само да их користе. Основно знање из области информационих технологија је неопходно ученицима да бисмо их припремили за будућност. Програмирање је пресудно за разумевање начина на који користимо рачунар и све доступне алате. Основне вештине програмирања ће бити потребне за многа занимања будућности, а више од 90% занимања у данашње време захтева одређена знања у области ИКТ-а.

Programiranje 1   Programiranje 2

То је била прилика да се што више ученика, окупи ради заједничког учења о програмирању, и да стекну основне вештине из ове области и учествују у активностима које ослобађају креативност. Обрађиване су следеће теме: увод у програмирање програмирање робота. Промотивни час је одржан у информатичком кабинету школе. Садржаји тема су на блогу наставника информатике и рачунарства Милорада Карановића.

www.karanovicmilorad.wordpress.com