Новак Деспотовић, ученик петог разреда ОШ „Вук Караџић“, прати наставу математике по ИОП-у 3 (индивидуални програм за надарене ученике).

Поред освојеног првог места и на општинском и на окружном такмичењу из математике, учествовао је и на међународном такмичењу „Кенгур без граница“ где је освојио треће место и бронзану медаљу у конкуренцији 3114 ученика петог разреда. То му је омогућило пласман на финално такмичење које је одржано 10. јуна у Крагујевцу где је Новак остварио изузетан успех освојивши друго место и сребрну медаљу!

Весна Киурски, наставник математике

Novak matematika2018 resize