ПРОЈЕКАТ

„ УЧИТЕЉУ С ЉУБАВЉУ”

ОШ „ Вук Караџић” Кикинда

Пројекат обухвата предмете: пројектна настава, ликовна култура, музичка култура, драмску и литерарну секцију.

Тема пројекта: Неговање лепих сећања и љубав према учитељу.

Циљ пројекта: Сећање на учитеља иноватора Димитрија Чипчића а кроз лик учитеља Мите и неговање сећања на све учитеље.

Онлајн задаци се раде од 4. до 11. маја. 2020.године.

Пројекат је намењен ученицима основних школа Републике Србије, од другог до четвртог разреда.

Теме:

1. Моје писмо учитељу Мити
  2. Стара фотографија са учитељем
  3. Позориште лутака - разговор са учитељем
  4. Азбука - мали дизајнери
  5. Песма о учитељу

Упутство за реализацију тема:

Ученик бира једну тему коју жели или учитељ дели задатак који се ради индивидуално или групно.

1. Моје писмо учитељу - Деца пишу писмо учитељу и у том писму се обраћају учитељу Мити, посвећеном учитељу иноватору, који треба да им помогне у решавању њихових проблема. Послати фотографисано или скенирано писмо. Задатак може бити реализован и у краткој видео форми.
  2. Стара фотографија - Деца уз помоћ бака и дека проналазе старе фотографије и уз фотографије шаљу кратак текст о сећању на школовање, занимљивом догађају и слично. Фотографисати и послати скенирану фотографију. Може се урадити и видео снимак са баком или деком у форми интервјуа.
  3. Позориште лутака - Деца праве лутку учитеља и детета, снимају замишљени дијалог, педагошку ситуацију и слично. Послати кратак видео.
  4. Азбука - Деца бирају једно слово које украшавају. Избор технике је слободан. Фортографисати ликовни рад и послати.
  5. Песма учитељу - Деца пишу песму учитељу. Песма може бити прочитана или компонована. Дете може да рецитује или пева. Послати видео снимак.

Уз рад доставити име и презиме детета, назив школе, место и узраст детета. Навести контакт телефон и и-мејл адресу.

Сви учесници пројекта добијају диплому, а три најбоља рада ће бити награђена књигом.

Рок за достављање радова је 11.5.2020. године.

Кикинда, 3.5.2020. године

201920 konkurs