Стручни скуп са темом Иновација у разредној настави одржан је у ОШ “Вук Караџић” у Кикинди
Да наставна година може почети на иновативан начин, показали су професори разредне наставе Кикинде и околних села који су се окупили на акредитованом стручном скупу 25.08.2021. у организацији ОШ “Вук Караџић” у Кикинди.
Циљ струног скупа, унапређење дигиталних компетенција ученика и наставника и употреба информационо комуникационих технологија, је остварен путем предавања и презентације примера добре праксе.
Пленарно излагање на тему Пројектна настава као иновација је реализовала Др Гордана Рацков, виши педагошки саветник и директор ОШ “Свети Сава”. Она је била отворена за сва питања, недоумице и размену искуства међу наставницима. Уследила је презентација Сузане Вељковић, самосталног педагошког саветника и професора разредне наставе из ОШ”Бранко Миљковић” из Ниша, овенчане наградом “Димитрије Мита Чипчић” у организацији ОШ “Вук Караџић” из Кикинде 2019. године. Презентација је показала како може да се иновативно користи у настави апликација “Девар”, путем мобилних телефона у млађим разредима Основне школе.
Иновација у разредној настави означава креативно осмишљавање, припрему и реализацију наставе коришћењем новина које имају за циљ да активирају и мотивишу ученике и унапреде наставу и учење. У наставној иновацији кључну улогу има наставник. Ово је закључак којим је завршен стручни скуп организован на иницијативу Десанке Ристић, педагошког саветника, а уз изузетну пордршку домаћина и сарадника скупа Оливере Лазић, директора, Драгане Станић, педагога и Зорана Кузманова, секретара ОШ “Вук Караџић”.
Отвореност ка иновацијама је корак испред времена у којем се настава одвија и развија, спремност да се изађе из класичних оквира, нађу путеви и начини који инспиришу нове генерације ђака рођених у веку савремених техологија.
202122 strucni skup